Комунальна установа Богодухівський дитячий будинок-інтернат – є соціально-медичною установою, де на державному утриманні проживають і виховуються діти-інваліди віком від 4 до 18 років з вадами розумового і фізичного розвитку.

 

У будинку-інтернаті дітям-інвалідам міждисциплінарною командою фахівців надається комплекс комунально-побутових, соціально-медичних, освітньо-виховних та реабілітаційних послуг відповідно до чинного законодавства України.

Будинок-інтернат розташований у типовій цегляній триповерховій будівлі, яка забезпечена всіма комунальними зручностями (опаленням, освітленням, гарячою та холодною водою, каналізацією). Діти проживають в просторих світлих кімнатах по 4-6 чоловік. У розпорядженні дітей просторі холи, ігрові кімнати. На території будинку-інтернату розбити клумби, газони, висаджені плодові дерева.

У будинку-інтернаті організовано п’ятиразове раціональне (по медичним показникам – дієтичне) харчування. Для дітей молодшої вікової групи організовано семиразове харчування, вони додатково отримують збалансовані молочні суміші.

Соціально-медичні та реабілітаційні послуги дітям надають 3 лікаря, 13 медичних сестер, медична сестра з лікувальної фізкультури, 2 спеціаліста з фізичної реабілітації. У будинку-інтернаті функціонують медичний пункт з маніпуляційним кабінетом, фізіотерапевтичний кабінет, стоматологічний кабінет з сучасним обладнанням.

Освітньо-виховні послуги дітям у будинку-інтернаті надають 12 вихователів. Учбово-виховний процес у будинку-інтернаті організовано у відповідності до вимог Державного стандарту початкової загальної освіти для дітей, які потребують корекції фізичного та розумового розвитку за програмою для розумово відсталих дітей, адаптованою для вихованців нашої установи. З вихованцями не здатними до навчання та зі зниженою руховою активністю проводиться виховна та корекційна робота за спеціальною програмою для дітей дошкільного віку з вадами розумового розвитку. З дітьми, які потребують логопедичної корекції, працює логопед.

В будинку-інтернаті обладнані кабінет логопеда, реабілітаційний зал зі спортивним знаряддям. На першому поверсі житлової будівлі будинку-інтернату додатково обладнаний зал фізичної реабілітації для вихованців зі зниженою руховою активністю.

Вихованці будинку-інтернату відвідують Харківський зоопарк, цирк, дельфінарій, театри, музеї. Організовуються екскурсії до Краснокутського дендропарку, до ОКЗ МК «Висота маршала І.С.Конєва», до музею Г.Сковороди, екскурсії по рідному краю. Влітку вихованці оздоровлюються в дитячих таборах на березі Чорного моря.

Для того, щоб влаштувати дитину до КУ Богодухівський дитячий будинок-інтернат її батькам, опікунам (піклувальникам) або адміністрації установи, де проживає дитина, необхідно звернутись до районного управління праці та соціального захисту населення за місцем постійного проживання дитини.

Діти, що проживають та виховуються у будинку-інтернаті, при відсутності  медичних протипоказань та за їх згодою, можуть за заявою батьків, опікунів (піклувальників) вибувати із будинку-інтернату для проживання в родині.

Після досягнення 18-річного віку вихованці будинку-інтернату можуть бути відраховані із установи на утримання батьків, опікунів (піклувальників), можуть бути переведені до молодіжного відділення будинку-інтернату, або можуть бути переведені до іншої інтернатної установи системи соціального захисту населення області.

 
.