Богодухівський дитячий будинок-інтернат

Богодуховский детский дом-интернат

У мальовничому куточку міста Богодухів розташована Комунальна установа Богодухівський дитячий будинок-інтернат. КУ Богодухівський дитячий будинок-інтернат – це соціально-медична установа, де на державному утриманні проживають і виховуються діти з інвалідністю віком від 4 до 18 років з вадами розумового і фізичного розвитку.

Будинок-інтернат заснований на майні Харківської обласної ради. Підпорядкований будинок-інтернат Департаменту соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації.

На сьогодні у будинку-інтернаті проживає 135 вихованців, з яких 38 – це діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування.

Особливість будинку-інтернату полягає в тому, що тут проживають та виховуються діти з різноманітними ступенями розумової відсталості – від помірних до найважчих. Діти з помірними ступенями розумової відсталості навчаються в установі за спеціальною програмою. Діти, які не здатні до навчання, отримують комплекс виховних та реабілітаційних послуг відповідно до індивідуальних програм реабілітації.

Основною метою нашої роботи є створення для дітей, що проживають у будинку-інтернаті, якомога кращих умов для розвитку та найповнішого розкриття їх різноманітних позитивних здібностей.

У Богодухівському дитячому будинку-інтернаті проживають вихованці 3-х профілів:

вихованці II профілю – це вихованці з помірною та глибокою розумовою відсталістю, психічними розладами, які можуть навчатись, самостійно пересуватись і обслуговуватись;

вихованці III профілю – це вихованці з глибокою розумовою відсталістю та психічними розладами, які можуть самостійно пересуватись і не можуть самостійно обслуговуватись;

вихованці IV профілю – це вихованці з глибокою розумовою відсталістю та/або психічними розладами, які мають складні фізичні вади, не можуть самостійно пересуватись (або пересуваються з утрудненнями) та самообслуговуватись.

 
.